все города

Черкаський обласний музично - драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка

Черкаський обласний музично - драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка
Черкаський обласний музично - драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка
Черкаський обласний музично - драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка
Описание:
Черкаський академічний обласний український музично - драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка

Навесні 1932 року мешканці міста Малина (нині Житомирська область) побачили виставу Родина щіткарів за популярною на той час п'єсою М.Ірчана. Це був дебют новоствореного пересувного робітничо-колгоспного театру, який започаткувала група вихідців з 3-ї майстерні мистецького об'єднання Березіль.

Далі були вистави, гастролі, глядачі. Так починався наш театр. У 1933 році він переїздить до Черкас, тоді одного з районних центрів Київської області, і з того часу творче життя колективу тісно пов'язане з Шевченковим краєм. 1939 року на честь 125-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка театру присвоєно ім'я Великого Кобзаря.

Значні зміни сталися в 1954 році. В зв'язку з утворенням Черкаської області театр реорганізовується в стаціонарний драматичний театр імені Т.Г.Шевченка. З 1963 року йому надається остаточний статус - Черкаський обласний державний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка. 25 квітня 2006 року театру було надано Міністерством культури і туризму України статус - Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка.

За 74 років своєї діяльності колектив здійснив понад 450 постановок: 75 - за п'єсами української класичної драматургії; 50 - класичної зарубіжної; понад 300 - сучасної національної, країн СНД та зарубіжної драматургії. За період існуваня театр зіграв понад 45000 вистав. Якщо Лісова пісня Лесі Українки, Лимерівна Панаса Мирного, Дума про братів Неазовських Ліни Костенко, Чума обом домівкам Вашим Григорія Горіна, Вишневий сад Антона Чехова, "По той бік Голгофи "Варавва" Мішеля де Гельдерода, Отелло У.Шекспіра поставлені в останні роки, - наші спроби продовжити творчі пошуки в естетиці поетичного театру, то решта вистав, в значній мірі, характеризуються спробою жанрового вивільнення від соціальної переобтяженості.


Черкаський академічний обласний український музично - драматичний театр ім.
Категория Культура и искусство / Театры, филармонии
Город/населенный пунктЧеркассы
Сайт http://www.theatre-shevchenko.ck.ua
Телефон 36-07-20
Адрес 18000, м. Черкаси бул. Шевченка, 234
Дата размещения29.11.2013
Количество просмотров468
Объект добавил пользователь admin
Еще объекты из данной категории
Предыдущие объекты
  • нет
Следующие объекты
Комментарии к публикации
Комментариев к публикации нет...
Поиск объектов в каталоге
Категории каталога
Новости сайта
Последние публикации в каталоге статей
Элементов нет для отображения...
Статистика каталога статей
Всего статей: 0
Добавлено сегодня: 0
Добавлено вчера: 0
Статистика каталога
Всего объектов: 829
Добавлено сегодня: 0
Добавлено вчера: 0
Подписка на рассылку
Ваше имя
Ваш Email