все города

Газета Черкаський край

Газета Черкаський край
Газета Черкаський край
Описание:
Газета Черкаський край

Свій родовід перша обласна газета «Черкаський край» веде з листопада 1918 року. Тоді вийшов перший номер першої більшовицької газети на Черкащині — органу Черкаського підпільного окружного комітету КП(б)У — газети «Знамя коммунизма».

Випуск газети готував більшовик А. М. Рибак відряджений Київським підпільним губернським комітетом КП(б)У для керівництва партійною роботою на Черкащині. Друкували газету в Умані, де була розташована друкарня окружного партійного комітету.

Недовго проіснувала ця підпільна більшовицька газета. Вийшло лише кілька її номерів. Але початок великій справі було покладено. Пізніше на зміну їй прийшли інші партійні видання, які мали різні назви і видавалися партійними комітетами та радянськими органами Черкас, повіту або округу. Всі вони несли в маси слово Леніна, мобілізовували трудящих на звершення його заповітів, здійснення рішень Комуністичної партії, і Радянського уряду.

У 1919 році, після розгрому і вигнання з черкаської землі петлюрівських банд, з великими труднощами налагоджувалося мирне життя.

Однією з першочергових справ Черкаського ревкому була організація випуску легальної більшовицької газети, свого бойового органу. Такою газетою у лютому 1919 року стала «Беднота».

Пізніше трибуною партійної організації повіту стала радянська газета «Известия уездного Совета рабочих, крестьянских и казацких депутатов Черкасчины». Газета видавалася у важких умовах, її друкували на кольоровому обгортковому папері, недоброякісною фарбою. Але газета жила, діяла.


Після визволення Черкащини від денікінських банд було налагоджено випуск газети «Вісті Черкаського повітового виконкому Ради робітничих, селянських та червоноармійських депутатів». Її редагує завідуюча відділом повітового комітету КП(б)У М. О. Левкович. Газета виступає як бойовий більшовицький орган.

У 1923-1930 роках газета виходила під різними назвами — «Шлях революції», «Робітничо-селянське око», «Радянська думка». На буденних фактах її
Категория СМИ, новости, реклама / Печатные издания
Город/населенный пунктЧеркассы
Сайт http://old.kray.ck.ua
Телефон 37-04-96
Адрес м. Черкаси, вул. Хрещатик, 251
Дата размещения27.12.2013
Количество просмотров571
Объект добавил пользователь admin
Комментарии к публикации
Комментариев к публикации нет...
Поиск объектов в каталоге
Категории каталога
Новости сайта
Последние публикации в каталоге статей
Элементов нет для отображения...
Статистика каталога статей
Всего статей: 0
Добавлено сегодня: 0
Добавлено вчера: 0
Статистика каталога
Всего объектов: 804
Добавлено сегодня: 0
Добавлено вчера: 0
Подписка на рассылку
Ваше имя
Ваш Email